Decyzja podjęta – zaczynasz ćwiczyć! 🏋️‍♀️ 🤸 🧘
Tylko jak DOBRZE zacząć?
Dla nas najważniejsze jest, aby ćwiczyć ZDROWO, więc zawsze podstawowym pytaniem będzie to o obecny stan zdrowia. Jeśli masz jakieś dolegliwości, jesteś po operacji, kontuzji itp. polecamy przed podjęciem ćwiczeń konsultację z fizjoterapeutą.
Po konsultacji mamy różne drogi do wyboru:
👉 jeśli będzie takie zalecenie to możesz podjąć rehabilitację lub skorzystać z ćwiczeń indywidualnych, które poprowadzi fizjoterapeuta.
👉 możesz skorzystać z indywidualnego treningu personalnego z fizjoterapeutą, który weźmie pod uwagę wszystkie dolegliwości.
👉 jeśli nie będzie przeciwwskazań można skorzystać z oferty zajęć grupowych
Jeżeli zdecydujesz się na ZAJĘCIA GRUPOWE, musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach:
1️⃣ mierz siły na zamiary – czyli musisz szczerze ocenić swoją obecną aktywność i czas jakim dysponujesz. Jeśli do tej pory Twój tryb życia, był raczej siedzący – zacznij od zajęć spokojnych, prozdrowotnych tak aby stopniowo rozruszać ciało.
Druga kwestia – intensywność! Jeśli nie ćwiczyłeś zacznij 1-2 razy w tygodniu od umiarkowanej aktywności. Nie zakładaj, że będziesz ćwiczyć codziennie – czas na regenerację również jest potrzebny.
2️⃣ stopniowo urozmaicaj trening. Jeśli zajęcia prozdrowotne nie stanowią już problemu, ciało zostało rozruszane – raz w tygodniu wprowadź mocniejsze zajęcia wzmacniające.
3️⃣ obserwuj swój organizm – to od niego najszybciej dowiesz się czy nie przesadzasz z intensywnością lub zbyt mocno go nie obciążasz. Jeżeli zauważysz coś co Cię niepokoi, zwróć się o pomoc do trenera, fizjoterapeuty. Nie odkładaj, nie licz że samo przejdzie. Może potrzebujesz tylko poprawienia niewielkiego elementu – DBAJ O SWÓJ KOMFORT
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt.
Pierwsze zajęcia w klubie są BEZPŁATNE, więc zachęcamy do przetestowania. Na każde zajęcia / rehabilitację itp wymagany jest wcześniejszy zapis – 786111488