Zdrowe plecy / Terapia kręgosłupa

Zajęcia to jeden z ważniejszych elementów profilaktyki bólu kręgosłupa. Skierowane są do osób spędzających dużo czasu w pracy w wymuszonej pozycji siedzącej, młodych mam, czy osób w ciągłym biegu potrzebujących chwili relaksu. Ćwiczenia również mają na celu naukę czucia własnego ciała oraz świadomego postępowania zgodnie z zasadami profilaktyki zdrowego kręgosłupa.
Każdy z nas powinien poświecić chwilę dla siebie i swojego zdrowia w ciągu zapracowanego tygodnia, my jesteśmy po to, żeby Państwu to ułatwić.
Zajęcia Terapia kręgosłupa są prowadzone przez magistra fizjoterapii a zajęcia Zdrowe plecy przez wykwalifikowanego instruktora fitness.

Pilates

Pilates to system ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku przez Josepha Pilatesa. Aktualnie stanowi pomost pomiędzy fitnessem a rehabilitacja.
Jego celem jest:

  • wzmocnienie i uelastycznienie mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania,
  • zwiększenie świadomości ciała,
  • wyrabianie nawyku utrzymywania prawidłowego ustawienia ciała,
  • nauka prawidłowego oddechu i zmniejszenie poziomu stresu.

Joga

Podczas zajęć ćwiczymy sekwencję, w której zmieniamy pozycje (asany) w rytm naszego oddechu.

Praktyka ta mocno rozgrzewa ciało, oczyszcza z toksyn, wpływa na intensywność rozciągania oraz wzmacniania mięśni. Pobudza ospałych, uspokaja pobudzonych. Zajęcia mają otwarty poziom zaawansowania, tzn. mogą w nich uczestniczyć osoby, które nigdy nie stały na macie oraz te, które mają już doświadczenie. Każdą pozycję można wykonać w mniej lub bardziej zaawansowany sposób, szanując swoje ograniczenia w ciele.

Podczas zajęć uczymy się świadomości ciała, odblokowywania napięć w ciele, poprawnego oddechu oraz sztuki odpoczynku. Zajęcia kończą się kilkunastominutowym relaksem, w którym pozwalamy ciału przekierować energię wyprodukowaną podczas zajęć do miejsc w ciele, które jej potrzebują.

Korektywa

Korektywa ( dla dzieci ) – zajęcia gimnastyki korekcyjnej przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 7-12 lat, u których zostały stwierdzone zaburzenia postawy ciała.

W czasie zajęć podejmowane są działania mające na celu korekcję takich zaburzeń jak: plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy wklęsło-okrągłe, a także wady statyczne kończyn dolnych: kolana koślawe, kolana szpotawe.
Dzięki uczęszczaniu na zajęcia gimnastyki korekcyjnej dziecko m. in. wzmacnia mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała, wzmacnia mięśnie osłabione a rozciąga przykurczone, rozwija zdolności motoryczne. Ze względu na komfort uczestników grupa kameralna 5-6 osób.