Terapia kręgosłupa

Zdrowe Plecy

Zajęcia to jeden z ważniejszych elementów profilaktyki bólu kręgosłupa. Skierowane są do osób spędzających dużo czasu w pracy w wymuszonej pozycji siedzącej, młodych mam, czy osób w ciągłym biegu potrzebujących chwili relaksu. Zajęcia podzielone zostały na dwie grupy adekwatnie do potrzeb i problemów osób uskarżających się na dolegliwości bólowe kręgosłupa. Podział ćwiczących na dwie grupy: „kręgosłup statyczny” i „kręgosłup dynamiczny” zwiększa efektywność wykonywanych ćwiczeń, celuje w przyczynę problemów oraz zapobiega powstawaniu i gromadzeniu się przeciążeń spowodowanych nieprawidłowym obciążaniem kręgosłupa.
Zapisy na ćwiczenia będą poprzedzone krótkim badaniem postawy uczestników.
Z każdym uczestnikiem zajęć przed przystąpieniem do ćwiczeń przeprowadzony będzie również szczegółowy wywiad w formie ankiety, tak aby prowadzący zajęcia posiadali pełne informacje na temat stanu zdrowia oraz przebytych dolegliwości.
Ćwiczenia również mają na celu naukę czucia własnego ciała oraz świadomego postępowania zgodnie z zasadami profilaktyki zdrowego kręgosłupa.
Każdy z nas powinien poświecić chwilę dla siebie i swojego zdrowia w ciągu zapracowanego tygodnia, my jesteśmy po to, żeby Państwu to ułatwić.

Taniec brzucha

w przygotowaniu.

Joga

w przygotowaniu.