Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty – co musisz wiedzieć?

👉 Kiedy zapisać się do fizjoterapeuty?
Skorzystać z pomocy fizjoterapeuty powinno się po urazie, kontuzji, operacji itp. Dodatkowo kiedy odczuwasz ból, dyskomfort, który nie ma swojej przyczyny w przebytym urazie – również pomoc uzyskasz u fizjoterapeuty. Nie czekaj aż „samo przejdzie” – najlepiej działać od razu, wtedy terapia będzie skuteczniejsza i przyjemniejsza.
👉 Co zabrać na pierwszą wizytę?
Historię choroby, wypis ze szpitala (jeśli jesteś po operacji), zdjęcia i opisy badań diagnostycznych np. RTG, USG. Dodatkowo zabierz wygodny strój. Dzięki temu, że przyniesiesz dokumentację będziemy mogli lepiej zidentyfikować problem i zaplanować proces usprawniania.
👉 Czego się spodziewać podczas pierwszej wizyty?
Na pierwszej wizycie fizjoterapeuta zapozna się z przyniesioną przez Ciebie dokumentacją oraz przeprowadzi wywiad. Warto wcześniej zastanowić się nad dolegliwością z jaką przychodzisz np. w jakich pozycjach odczuwasz ból, jak długo on trwa, kiedy ustępuje itd. Wszystkie te informacje są istotne.
Następnie terapeuta przeprowadza testy diagnostyczne w celu uzyskania pełnego obrazu – na tym etapie zazwyczaj należy się rozebrać do bielizny.
👉 Co będę wiedzieć po wizycie?
Zazwyczaj dostajesz zalecenia i plan dalszego usprawniania. W wyjątkowych przypadkach potrzebna jest dodatkowa diagnostyka – wtedy dostajesz instrukcje jakie badania wykonać i z nimi wracasz do gabinetu.
Masz dodatkowe pytania – Zadzwoń 786111488