Suche igłowanie

Suche igłowanie

Suche igłowanie jest jedną z technik terapeutycznych stosowanych w leczeniu bólu oraz dysfunkcji spowodowanych problemami mięśniowymi. Zabieg ten pomaga organizmowi pozbyć się uporczywego skurczu mięśni związanego z istnieniem punktów spustowych (efekt mięśniowo – powięziowy).
Suche Igłowanie polega na wprowadzeniu bardzo cienkiej igły akupunkturowej bezpośrednio do punktu spustowego celem wywołania lokalnej reakcji skurczowej tzw „twitch”. Przed nakłuciem terapeuta przeprowadza dokładne badanie mające na celu zlokalizowanie bolesnych miejsc. Igłowanie można wykonać bezpośrednio na powięź, więzadła oraz ścięgna. O doborze igły decydują anatomia oraz budowa ciała pacjenta. Dla lepszego efektu suche igłowanie powinno być łączone z terapią manualną, masażem lub ćwiczeniami.

Przeciwwskazaniami do suchego igłowania:

 • igłofobia,
 • nowotwór,
 • infekcja z lub bez gorączkowania,
 • zmiany skórne i otwarte rany,
 • ciężka miażdżyca,
 • tętniaki,
 • zaburzenia czucia,
 • zaawansowana osteoporoza,
 • krwiaki, obrzęki,
 • implanty,
 • rozrusznik serca,
 • pacjenci z zaburzeniami krzepnięcia krwi – tylko za zgodą lekarza prowadzącego,
 • ciąża – w 1-szym trymestrze, później tylko za zgodą lekarza prowadzącego,
 • padaczka jeśli nie leczona,
 • osoby z chorobami psychicznymi nie będące w stanie wyrazić świadomej zgody,
 • choroby zakaźne.

Do częstych, typowych i niegroźnych działań niepożądanych suchego igłowania należą w szczególności:

 • małe krwiaki w miejscu igłowania,
 • ból mięśni, który może się utrzymywać przez około 1-4 dni,
 • 1-2 dniowa przeczulica.

 

Program AKTYWNE LATO!

Program AKTYWNE LATO!

Zasady są proste – Trenujesz regularnie w wakacje i zgarniasz nagrody!

Trenuj od 6.07.2020 do 12.09.2020 regularnie w naszym klubie.
Zbieraj pieczątki za każdy dzień treningowy.

Po uzyskaniu odpowiedniej ilości pieczątek wymień na nagrody – do WYGRANIA kawa, analiza składu ciała, ręcznik chłodzący, rollery oraz vouchery do klubu! Zbierz wszystkie pieczątki i GRAJ O NAGRODY GŁÓWNE!

Regulamin Programu „Aktywne lato” w Fenix Medical Fitness

1. Definicje:
a. Członek klubu – osoba korzystająca z usług klubu Fenix Medical Fitness na podstawie wykupionego wejścia jednorazowego, karnetu lub posiadająca prawo do korzystania z klubu na podstawie umowy zawartej z podmiotem trzecim (np. w ramach karty „Multisport” lub „FitProfit”)
b. Karta Członkowska – karta wydana przez klub klub przez podmiot trzeci Członkowi Klubu, imienna, z przypisanym indywidualnym numerem, rejestrująca wejścia do klubu.
c. Klub – klub Fenix Medical Fitness znajdujący się w Wołominie przy ul. Przeskok 2
d. Karta konkursowa – karta wydawana Uczestnikowi Programu, przeznaczona do zbierania pieczątek
e. Nagroda – określona w Regulaminie Programu nagroda rzeczowa, do odbioru której Uczestnik będzie uprawniony po zebraniu odpowiedniej ilości pieczątek.
f. Program – program lojalnościowy „Aktywne lato” realizowany przez Klub
g. Uczestnik – Członek Klubu, który przystąpił do Programu
h. Trening – oznacza min. 30 min trening na siłowni, udział w zajęciach fitness lub trening personalny z trenerem/ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą
2. Postanowienia ogólne.
a. Celem Programu jest promowanie zdrowego trybu życia i marki Fenix Medical Fitness oraz zachęcenie do regularnej aktywności również w okresie letnim
b. Program rozpoczyna się w dniu 6.07.2020 r. i będzie trwać do 12.09.2020 r.
c. W Programie nie mogą brać udziału Pracownicy Organizatora.
d. Przystąpienie do udziału w Programie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Programu i zobowiązaniem do przestrzegania jego postanowień.
3. Warunki uczestnictwa w Programie.
a. Członek klubu może przystąpić do udziału w Programie w każdym momencie w czasie trwania Programu. Każdy Członek Klubu może przystąpić do udziału w Programie tylko raz.
b. Uczestnik zgłasza swój udział w Programie w recepcji, gdzie otrzymuje Kartę konkursową – indywidualną, podpisaną imieniem i nazwiskiem.
c. Osoby korzystające z klubu w ramach voucherów tygodniowych lub dwutygodniowych nie mogą brać udziału w Programie.
4. Warunki otrzymania Pieczątek.
a. Każdy Trening odbyty przez Uczestnika w czasie trwania Programu uprawnia do otrzymania jednej pieczątki.
b. Treningi są rejestrowane na Karcie Członkowskiej, Karcie konkursowej (pieczątka oraz data treningu).
c. W każdym dniu trwania Programu uczestnik może uzyskać maksymalnie jedną pieczątkę.
5. Wymiana pieczątek na nagrody.
a. W przypadku zebrania wystarczającej liczby pieczątek, Uczestnik ma prawo odebrać nagrodę:
Za 8 pieczątek – klubową kawę oraz analizę składu ciała
Za 16 pieczątek – losowo: ręcznik chłodzący, roller lub voucher na usługę
Za 24 pieczątki – voucher do zrealizowania w klubie + kupon konkursowy do gry o nagrody główne.
b. Uczestnik ma obowiązek pokwitować odbiór nagrody rzeczowej
c. Nagrody rzeczowe są wydawane do wyczerpania zapasów
d. Nagrody można odebrać najpóźniej w dniu 30.09.2019 r.
e. Weryfikacja ilości odbytych treningów jest prowadzona w oparciu o Kartę konkursowa oraz Kartę Członkowską, która rejestruje wejścia w systemie komputerowym.

 

Aktywne lato 2020

TOP 10 jak pozbyć się cellulitu

TOP 10 jak pozbyć się cellulitu

Temperatura na zewnątrz sprzyja zakładaniu sukienek, spódnic, krótkich spodenek…ale martwi Cię cellulit (skórka pomarańczowa; nazwa medyczna: lipodystrofia)?
Jest to przypadłość, która towarzyszy Nam Kobietom w okresach życia, gdzie następują duże wahania hormonalne. Zwykle w okresie dojrzewania (12%) lub w czasie ciąży (20%) oraz u kobiet przed menopauzą (20%) .

Przedstawiamy Wam Nasze Top 10 Najlepszych sposobów na cellulit

 1. Dieta.
  Niestety chcąc pozbyć się skórki pomarańczowej musimy wyeliminować z diety cukier i tłuszcz (fast food’y, nutella, napoje gazowane itd.) Jeżeli masz problem z dietą, od czego zacząć bądź brak pomysłu jak powinna wyglądać zachęcamy do skorzystania z pomocy dietetyka (w naszej placówce przyjmuje dietetyk ).
 2. Nawodnienie.
  Pamiętajmy, że powinniśmy wypijać minimum 2l wody dziennie, a gdy mamy temperatury tropikalne za oknem nawet 3l ! Jeśli masz problem z systematycznością i zapominasz o piciu możesz oznaczyć na butelce godziny do kiedy powinno ubyć tyle wody – wtedy łatwiej Ci będzie kontrolować, czy jesteś na dobrej drodze aby wypić wymaganą ilość. Pomocne są również aplikacje na telefon, które alarmem przypominają o nawodnieniu.
 3.  Szczotkowanie na sucho.
  Szczotkę kupimy w każdej drogerii. Masujemy obszary ciała, których wygląd chcemy poprawić np. uda, brzuch ok. 5 min okrężnymi ruchami – dzięki temu skóra jest gładsza i napięta. Pamiętajmy, aby po zabiegu użyć ulubionego kremu czy balsamu. Aby efekt się utrzymał musimy masaż powtarzać regularnie.
 4. Peeling kawowy.
  Kofeina rozszerza naczynia krwionośne, również, gdy nakładamy ją na skórę. Do przygotowania domowego peelingu potrzebujemy:
  – pół szklanki zmielonych ziaren kawy
  – 1/3 szklanki cukru
  – kilka łyżek oleju kokosowego
  Dosyć gęstą papkę nakładamy na problematyczne części ciała i okrężnymi ruchami je masujemy. Dla lepszego efektu polecamy spłukać peeling zimną wodą.
 5. Masaż kostką lodu.
  Zimno pobudza krążenie krwi i limfy, powodując, że nasze naczynia krwionośne najpierw się obkurczają, następnie rozszerzają. Dzięki temu, nie tylko pozbędziemy się cellulitu, ale także wzmocnimy ściany naczyń krwionośnych. Więc polecamy szczególnie dla osób ze skórą naczynkową. W upalne dni taki masaż jest naprawdę przyjemny – zachęcamy do wypróbowania.
 6. Drenaż limfatyczny.
  Jest to masaż uciskowy, wykonywany przy pomocy specjalnego urządzenia lub ręcznie. Skutecznie pozbędziemy się obrzęków, nadmiaru wody, a jednocześnie poprawimy wygląd naszej skóry.
 7. Vacuum – masaż próżniowy.
  Zabiegi z wykorzystaniem masażu próżniowego sprawdzają się doskonale w likwidowaniu cellulitu. Rezultatem zabiegu jest ponadto ujędrnianie skóry oraz poprawa metabolizmu w tkankach. Dodatkowo vacuum widocznie wzmacnia i odnawia strukturę włókien kolagenowych, które odpowiadają za odmładzanie skóry. Większość pacjentów zauważa poprawę napięcia skóry już po pierwszym zabiegu, a dalsze efekty pogłębiają się wraz z kolejnymi zabiegami serii.
 8. Aktywność fizyczna.
  Nic tak pozytywnie nie wpływa na Nasz wygląd jak regularne ćwiczenia. Dodatkowo oddziałujemy pozytywnie na serce, mięśnie
  i układ krwionośny. Organizm jest dotleniony, produkuje mnóstwo endorfin, dzięki czemu jesteśmy szczęśliwi i uśmiechnięci.
  Jeśli tylko popadniemy w rutynę regularnych ćwiczeń, będzie nam znacznie łatwiej wybrać coś, co nam w szczególności odpowiada. Dzięki temu nasze ćwiczenia będą bardziej efektywne w walce ze skórką pomarańczową. Skutkiem ubocznym naszej aktywności będzie tylko piękny wygląd.
 9. Zimny prysznic lub naprzemiennie zimny i ciepły.
  Taki prysznic stosowany na problematyczne partie ciała poprawia wygląd skóry oraz wpływa na redukcję cellulitu. Niska temperatura wody połączona z jej wysokim ciśnieniem korzystnie wpływa na krążenie krwi, stymulując komórki tłuszczowe do spalania.
  Możesz stosować również naprzemiennie zimny i ciepły strumień wody. Zmień kilka razy ustawienie i pobudzisz naczynia krwionośne do pracy.
 10. Motywacja i regularność.
  Kluczem do sukcesu w walce z cellulitem jest ONA-MOTYWACJA. To dzięki niej rozpoczynamy wyzwanie i pomaga Nam w nim wytrwać. Jeśli mamy dobrą motywację, łatwiej jest regularnie wykonywać zabiegi i pilnować nawyków. Zaczynasz starania o lepszy wygląd – zrób sobie zdjęcia i pomiary centymetrem.
  Za dwa tygodnie, kiedy będziesz mieć chwile zwątpienia porównaj – zobaczysz efekty i będziesz działać ze zdwojoną siłą.

Powodzenia!!!

TOP 10 jak pozbyć się cellulitu

TOP 10 jak pozbyć się cellulitu

Temperatura na zewnątrz sprzyja zakładaniu sukienek, spódnic, krótkich spodenek…ale martwi Cię cellulit (skórka pomarańczowa; nazwa medyczna: lipodystrofia)?
Jest to przypadłość, która towarzyszy Nam Kobietom w okresach życia, gdzie następują duże wahania hormonalne. Zwykle w okresie dojrzewania (12%) lub w czasie ciąży (20%) oraz u kobiet przed menopauzą (20%) .
Przedstawiamy Wam Nasze Top 10 Najlepszych sposobów na cellulit. Zobacz artykuł

Metoda PNF

Metoda PNF

Metoda PNF( Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)

definiowana jest jako torowanie sprawności układu nerwowo-mięśniowego uzyskiwane dzięki stymulacji proprioreceptorów i eksteroreceptorów organizmu. Pierwszym ośrodkiem w którym szkolono fizjoterapeutów tej metody był Valleyo, w stanie Kalifornia(USA, rok 1948). Jej twórca Herman Kabat, pragnął opracować terapię która analizuje i ocenia ruch pacjenta, łącząc ją z pracą nad funkcją. Pierwszym fizjoterapeutą zatrudnionym u twórcy metody była Margaret (Maggie) Knott . Razem podjęli się pracy nad rozwojem PNF. Rozpoczęli też prowadzić szkolenia dla fizjoterapeutów z całego świata, które trwają do dziś.

Założeniem metody PNF jest łączenie wielu technik fizjoterapii oraz filozoficzne podejście, że finalny sukces terapii zależy nie tylko od oceny i leczenia pacjenta, ale od globalnego podejścia terapeutycznego. Naucza ona optymalnych funkcji motorycznych, z naciskiem na wykorzystaniu ich w życiu codziennym. Poprzez pozytywne relacje z pacjentem prowadzi intensywny trening kierując się określonymi założeniami(bezbolesność, myślenie funkcjonalne, globalna obserwacja, mobilizacja rezerw). Przeczytaj cały tekst

Metoda PNF( Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)

Metoda PNF( Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)

Metoda PNF( Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)

definiowana jest jako torowanie sprawności układu nerwowo-mięśniowego uzyskiwane dzięki stymulacji proprioreceptorów i eksteroreceptorów organizmu. Pierwszym ośrodkiem w którym szkolono fizjoterapeutów tej metody był Valleyo, w stanie Kalifornia(USA, rok 1948). Jej twórca Herman Kabat, pragnął opracować terapię która analizuje i ocenia ruch pacjenta, łącząc ją z pracą nad funkcją. Pierwszym fizjoterapeutą zatrudnionym u twórcy metody była Margaret (Maggie) Knott . Razem podjęli się pracy nad rozwojem PNF. Rozpoczęli też prowadzić szkolenia dla fizjoterapeutów z całego świata, które trwają do dziś.

Założeniem metody PNF jest łączenie wielu technik fizjoterapii oraz filozoficzne podejście, że finalny sukces terapii zależy nie tylko od oceny i leczenia pacjenta, ale od globalnego podejścia terapeutycznego. Naucza ona optymalnych funkcji motorycznych, z naciskiem na wykorzystaniu ich w życiu codziennym. Poprzez pozytywne relacje z pacjentem prowadzi intensywny trening kierując się określonymi założeniami(bezbolesność, myślenie funkcjonalne, globalna obserwacja, mobilizacja rezerw). Wykorzystywane są ruchy naturalne, o przebiegu trójpłaszczyznowym. W celu uruchomienia jak największej ilości mięśni PNF prowadzi ruch w diagonalnej (skośnej) osi ruchu. Dominującą komponentą ruchu jest rotacja, która buduje siłę oraz koordynację. W ten sposób aktywizowana jest większa ilość mięśni, pracujących w tym samym łańcuchu mięśniowym. Metoda odrzuca izolowane ruchy w pojedynczych stawach i standardowych powierzchniach.

PNF proponuje wzorce ruchowe wspomagające proces usprawniania. Ich nazewnictwo polega na podaniu końcowego ułożenia proksymalnego punktu obrotu( staw barkowy, biodrowy) oraz opisie dystalnej komponenty(staw obwodowy). Stosując je, można wywołać irradiację, tzn. promieniowanie bodźców na odległe części ciała, aktywowanie np. mięsni kończyny dolnej pracą kończyny górnej. Wzorzec można prowadzić w normalnej kolejności ruchu lub w zmienionej kolejności ruchu. Terapeuta stosuje opór manualny, który toruje napięcie mięśni, wzmacnia czucie ruchu i poprawia koordynacje. PNF posiada wiele technik ,które opierają się na indywidualnych potrzebach pacjenta i jego brakach funkcjonalnych- agonistyczne, to rytmiczne pobudzanie ruchu, kombinacja skurczów izotonicznych, antagonistyczne- dynamiczna zwrotność ciągła, stabilizacja zwrotna, rytmiczna stabilizacja), rozluźniające zaś to trzymaj-rozluźnij i napnij-rozluźnij.
PNF jest najczęściej wykorzystywane w neurologii i ortopedii.

Schorzenia neurologiczne to m.in

 • przebyte udary,
 • choroby prowadzące do zaburzeń równowagi,
 • stwardnienie rozsiane,
 • choroby powodujące zaburzenie prawidłowego chodu.

Schorzeniami ortopedycznymi są m.in

 • stany pooperacyjne (zaniki funkcji czy siły mięśni),
 • choroby mięśni szkieletowych np. dystrofia,
 • złamania,
 • zwichnięcia,
 • skręcenia,
 • zaburzenia czucia głębokiego po urazach,
 • zaburzenia prawidłowej postawy – reedukacja posturalna.

 

PNF

Zasady bezpieczeństwa

Zasady bezpieczeństwa

Zasady bezpieczeństwa w naszej placówce

Informacji jest dużo, więc polecamy zaparzyć kawę 😊

𝗡𝗶𝗲 𝗺𝘂𝘀𝗶𝘀𝘇 nosić maseczki podczas treningu
Zgodnie z rozporządzeniem RM, klubowicze podczas treningu nie muszą zasłaniać ust i nosa przy zachowaniu dystansu społecznego. Musisz ją nosić poruszając się po obiekcie, w szatni itd.

𝗗𝗲𝘇𝘆𝗻𝗳𝗲𝗸𝘂𝗷 𝗿𝗲̨𝗰𝗲
Użyj dostępnego płynu lub umyj ręce po przyjściu do klubu.

𝗭𝗮𝗰𝗵𝗼𝘄𝗮𝗷 𝗱𝘆𝘀𝘁𝗮𝗻𝘀
Na zajęcia grupowe przyjdź maksymalnie 5-10 min wcześniej, aby nie czekać z innymi przed salą. Jeśli jesteś gotowy zajmij miejsce i oczekuj na sali.

𝗡𝗼𝘀́ 𝘀𝘄𝗼́𝗷 𝗿𝗲̨𝗰𝘇𝗻𝗶𝗸
Koniecznie zabierz na trening ręcznik – ułóż go na sprzęcie, na którym trenujesz np. na macie.
Jeśli posiadasz matę – przynieść swoją na zajęcia.

𝗠𝗮𝗸𝘀𝘆𝗺𝗮𝗹𝗻𝗮 𝗹𝗶𝗰𝘇𝗯𝗮 𝗼𝘀𝗼́𝗯
Przestrzegaj zasad dotyczących maksymalnej liczby trenujących w salach. Zapisz się na nie online lub telefonicznie 📞 786 111 488

𝗭𝗱𝗲𝘇𝘆𝗻𝗳𝗲𝗸𝘂𝗷 𝘀𝗽𝗿𝘇𝗲̨𝘁
Po zakończeniu ćwiczenia zdezynfekuj maszynę używając płynu i papierowego ręcznika. Pamiętaj, aby nanosić środek na papier, nie bezpośrednio na sprzęt.

Po treningu zamknij szafkę i kluczyk oddaj do specjalnego pojemnika w recepcji – zostanie ona zdezynfekowana dla kolejnej osoby.

𝗭𝗮𝗰𝗵𝗼𝘄𝗮𝗷 𝘀𝘇𝗰𝘇𝗲𝗴𝗼́𝗹𝗻𝗮̨ 𝗼𝘀𝘁𝗿𝗼𝘇̇𝗻𝗼𝘀́𝗰́
Jeśli masz więcej niż 60 lat lub cierpisz na choroby przewlekłe, rozważ decyzję o korzystaniu z klubu w godzinach najmniej popularnych (do 16:00).

𝗭𝗿𝗲𝘇𝘆𝗴𝗻𝘂𝗷 𝘇 𝘁𝗿𝗲𝗻𝗶𝗻𝗴𝘂, 𝗷𝗲𝘇̇𝗲𝗹𝗶 𝘇́𝗹𝗲 𝘀𝗶𝗲̨ 𝗰𝘇𝘂𝗷𝗲𝘀𝘇
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Postępuj odpowiedzialnie. 🚫 Nie możesz przyjść do klubu jeśli:
– obserwujesz u siebie typowe objawy zakażenia koronawirusem (gorączka, suchy kaszel, zmęczenie)
– jesteś objęty kwarantanną
– miałeś kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie COVID-19.

Mamy nadzieję, że zmiany nie będą dla Was uciążliwe i szybko odnajdziemy się w tej zmienionej rzeczywistości.

Zasady bezpieczeństwa

Grafik zajęć grupowych od 08.06

Grafik zajęć grupowych od 08.06

Zapisz się – 786-111-488

Startujemy i już nie możemy się doczekać!

WAŻNE informacje:
1) możecie wykorzystać zawieszone karnety – od odwieszenia karnetu macie do wykorzystania pozostałą część karnetu (nie liczymy od nowa 30 dni! – to nie jest nowy karnet)

2) karnet „Aktywne 50+” zakupiony od 08.06.20 ma limit 8 wejść na zajęcia grupowe.

3) Grafik może ulec zmianie – w zależności od zainteresowania zajęciami będziemy go modyfikować – jeśli brakuje Wam jakiś zajęć, chcecie coś zmienić – dajcie znać!

Grafik